O Programie

Wróć do poprzedniej strony

Accelerated Learning Systems Polska Sp. z o.o. jest niszową, polsko-brytyjską firmą, specjalizującą się w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań edukacyjnych z dziedziny efektywnego uczenia się. Najważniejszym z nich jest przełomowa metoda szybkiego kursu języka angielskiego, opracowana przez Colina Rose. Metoda opiera się na najnowszych zdobyczach wiedzy o mózgu i psychologii uczenia się.

W Polsce korzystają dziś z niej m.in. kierownictwa Komendy Głównej Policji, Biura Ochrony Rządu i zarządy największych spółek  giełdowych. Jej najważniejsze zalety to:

– BEZPRECEDENSOWA SKUTECZNOŚĆ: poniżej 3% rezygnacji wobec 75% rezygnacji przy metodach tradycyjnych

– REKORDOWA SZYBKOŚĆ: uczestnicy opanowują swobodną komunikację w jezyku angielskim (w mowie i piśmie) w ciągu 6 miesięcy – zamiast zwyczajowych 3-5 lat.

– NIEWIELKIE WYMAGANIA CZASOWE – tylko godzina w tygodniu zajęć w małej grupie plus 2 godziny pracy własnej przy komputerze

– jednakowa skuteczność W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ: także 50+, 60+

– BEZSTRESOWOŚĆ: metoda wykorzystuje wrodzone mechanizmy, stosowane odruchowo przy uczeniu się własnego języka

 

Twórca metody – Colin Rose – jest brytyjskim psychologiem i doradcą rządu brytyjskiego. Jego programy efektywnego uczenia się stosuje dziś 45% brytyjskich szkół i największe światowe korporacje.

NAJWAŻNIEJSZA RÓŻNICA między metodą Colina Rose a innymi metodami nauki języka – oprócz wyjątkowej skuteczności – to fakt, że jest to metoda polisensoryczna. Oznacza to, że w trakcie pracy na platformie internetowej oraz zajęć “na żywo” w grupie, angażuje wszystkie zmysły i kanały percepcji jednocześnie: wzrok, słuch, mowę, ruch ciała, emocje… Jest to sposób nauki, jaki odruchowo stosujemy, ucząc się własnego języka jako dzieci lub kiedy uczymy się języka “w akcji”, przebywając za granicą. W efekcie uczymy się bardzo szybko i z naturalną łatwością.

 

W jaki sposób uczę się najłatwiej? 

Niektórzy ludzie są przede wszystkim wzrokowcami – najłatwiej uczą się czytając, oglądając obrazki czy wykresy i używając wyobraźni, aby zobaczyć to, czego się uczą. Inni to słuchowcy: najłatwiej zapamiętują to, co usłyszą. Kinestetycy najłatwiej uczą się w ruchu, np. wykonując czy naśladując konkretną czynność. Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób Ty uczysz się najłatwiej? 

Takich wrodzonych sposobów, czy stylów uczenia się wyróżnia się osiem. Metoda Colina Rose – Przyspieszone Uczenie się umożliwia zaangażowanie wielu różnych zmysłów do nauki i pozwala każdemu uczyć się w sposób najbardziej dla niego naturalny.

Naturalny oznacza łatwy. Zaś to, co łatwe, przychodzi szybko i totalnie bezstresowo. Kiedy pytamy naszych Klientów o wrażenia z kursu, najczęściej mówią właśnie o tym, że nauka tą metodą jest ciekawa, wciągająca i zupełnie pozbawiona stresu.

Wróć do poprzedniej strony